Установка натяжного потолка самостоятельно

Встановлення натяжної стелі самостійно

Сьогодні багато українців вважають за краще робити ремонт власноруч. Однак, є речі, які зробити своїми руками досить важко через незнання деяких подробиць і нюансів.

До таких робіт відноситься монтаж натяжної стелі. У цій статті ми розповімо, як змонтувати натяжну стелю і що для цього знадобиться.

Насамперед необхідні інструменти:

  • перфоратор;
  • Теплова гармата;
  • Молоток;
  • Рівень (бажано лазерний);
  • Драбина;
  • Ніж;
  • Викрутки;
  • Дюбеля

Після того, як інструмент знайдений, необхідно зайнятися закупівлею матеріалу. Перед цим необхідно розрахувати площу стелі і скільки матеріалу знадобиться.

Необхідні матеріали для встановлення натяжної стелі

Багет – профіль із алюмінію мул міцного пластику, на якому і закріплюється натяжна мембрана полотнища. Краще купувати багет із запасом, на випадок шлюбу чи нестачі. Більш міцним вважається багет з алюмінію, проте пластиковий варіант суттєво дешевше, при цьому чудово справляється із завданням.

Матеріал стелі – може бути тканинним або плівковим, буде розташований нижче основної стелі на 8-10 сантиметрів. Фактура та колір полотна підбирається індивідуально, виходячи із загальної концепції ремонту приміщення чи смаку замовника.

Самонарізи та дюбелі – рекомендуємо купувати з хорошим запасом, чим більше їх використовуєте, тим міцнішою буде конструкція стелі.

Натяжні стелі можна зробити звукоізоляційним за допомогою додаткових матеріалів. Звукоізоляційний матеріал поміщається в простір між основною і натяжною стелею. Відмінним варіантом стануть плити з мінеральної вати, які крім звукоізоляційних характеристик мають відмінну теплоізоляцію. Однак, якщо зі звукоізоляцією у Вас все гаразд, цей пункт можна виключити. Для спрощення робочого процесу радимо запросити помічників, щоб полегшити процес монтажу.

Який основний матеріал вибрати для установки?

Вибір основного матеріалу є досить складним завданням.

Для натяжних стель існує два основних типи покриття – ПВХ та тканинне.

Тканинне покриття – має матову поверхню, може виготовлятися як з натуральних, так і зі штучних матеріалів, досить довговічне та універсальне стельове покриття.

ПВХ – може мати як глянсову, так і матову поверхню. Полотно універсальне, чудово виглядає в житлових та комерційних приміщеннях.

Який би матеріал Ви не обрали, головне пам’ятаєте – не варто заощаджувати на ремонті! Не купуйте дешеві матеріали, їхня якість залишає бажати кращого. При покупці матеріалу варто враховувати висоту Вашої стелі. Покриття з блискучою поверхнею та світлими відтінками візуально збільшать стелі, а темні стелі навпаки – зменшать висоту.

Після того як процес вимірювання приміщення, вибору та купівлі матеріалів успішно завершився, нарешті можна приступати до монтажу.

Поради щодо встановлення натяжних стель

Радянське будівництво не могло похвалитися якісними та рівними стінами та стелями, тому, першочергове завдання полягає у вимірах та рівній розмітці місць, під кріплення профілю. Для цього у всіх чотирьох кутах робляться позначки, мінімальною відстанню між основною стелею і натяжною прийнято вважати 3 см, проте якщо Ви плануєте встановлення точкових світильників, потрібно відштовхуватися від їх товщини. По всьому периметру кімнати розкресліть рівну лінію, по якій Ви будете кріпити багет, використовуйте рівень, щоб лінія була максимально рівною. Після того, як розмітка для несучої конструкції буде готова, можна приступати до наступної стадії:

Кріплення профілю

До стін багет кріплять за допомогою шурупів або дюбелів. Спочатку потрібно профіль приклеїти до стіни, далі кожен 7-8 см вбивати дюбеля, не допускайте занадто близького розташування першого та останнього дюбелів до країв багету.

Монтаж полотнищ

Якщо ви вибрали ПВХ полотно, необхідно прогріти приміщення. Тут знадобиться спеціальна теплова гармата. На першому етапі кімнату необхідно прогріти до 40 градусів за Цельсієм. Далі один із кутів кріпиться до «крокодила» – спеціального м’якого затиску, його називають базовим кутом, після прогрівання полотна тепловою гарматою. Після цього закріплюємо протилежний від базового кут. За допомогою «крокодилів» фіксуємо всі інші кути та полотно прогрівають до ще більшої температури.

Полотнища акуратно підігрівається, знімаємо з одного кута затискач і за допомогою кутової лопатки вставляємо полотнище в багет. Притримуючи вже вставлене полотно робіть цю процедуру, з рештою кутів справа йде таким же чином. Тут важко обійтися без помічника, щоб усе було рівно – потрібна ще хоча б одна людина. Після закріплення всіх кутом Вам знадобиться пряма лопатка, за допомогою якої закріплюються усі рівні ділянки. Важливо звертати увагу на рівномірний розподіл полотна, ніяких зморшок не повинно бути. Всі недоліки необхідно усувати в міру їх надходження, не в жодному разі не вимикайте теплову гармату і не давайте приміщенню охолонути, поки не переконайтеся, що полотно гладке і відсутні недоліки.

Останнім етапом є встановлення світильників. Ще до установки мембрани їх закріплюють на стійки, потім за допомогою ножа стельове покриття прорізають у потрібних місцях.

Тканинні стелі монтуються в такий же спосіб, за винятком використання теплової гармати.

Якщо Ви не впевнені, що, напевно, зможете подужати самостійно монтаж натяжної стелі – рекомендуємо звернутися за телефонами, вказаними на нашому сайті. Ми допоможемо Вам у цьому питанні.

Також читайте

Як вибрати натяжну стелю

Як вибрати фактуру та малюнок для натяжної стелі

Які існують типи натяжних стель

Особливості встановлення натяжної стелі у приватному будинку