Перш, ніж вибирати натяжну стелю, варто відзначити, що він собою являє.
Натяжна стеля – це тонка плівка, яку натягують на каркас, отримуючи в результаті ідеально рівну поверхню однорідного вигляду. Він буває як класичної рівної форми, а й інший, більш незвичайної.
Його безперечним плюсом у порівнянні з іншими видами стельових покриттів є те, що він має широку колірну гаму, відрізняється вологостійкістю і не змінює свій первозданний вигляд протягом довгих років.
Широкий асортимент натяжних стель передбачає деякі труднощі у виборі так, що для легшого пошуку вашого стельового покриття, ви можете скористатися порадами, написаними нижче.
Виробники
Звертайте увагу на країну виробника. По праву одними з найкращих є італійські та французькі стелі, проте не варто одразу обминати вітчизняний ринок, адже у достатній кількості можна знайти й гідних українських виробників. Головне, що вам варто запам’ятати – країна-виробник не завжди така важлива, як торгова марка. Тому звертайте увагу на наявність у продавця документів та всіх необхідних сертифікатів. Не варто завжди гнатися за західною розкішшю або віддавати перевагу китайській дешевизні. Завжди можна знайти золоту середину, яку зазвичай надають вітчизняні виробники.
Як вибрати натяжну стелю? Про це читайте нижче.
Натяжні стелі FranDeko
Безпека
Тільки якісні натяжні стелі проходять перевірку на стійкість до пожежі та екологічну безпеку. У полотні кількість нікелю та кадмію не повинна перевищувати норму, адже інакше це буде небезпечно для здоров’я. Вимагайте у виробника сертифікат відповідності, який також показує проходження перевірки у санепідемстанції.
Матеріал
Існує два основних види матеріалів натяжних стель – тканинні та ПВХ плівка. Тканинні, вони ж безшовні, просочують особливим складом поліуретану, а ПВХ полотно є найтоншою плівкою із пластику, що відрізняється особливою міцністю.
Кожен із цих видів має свої плюси та мінуси, на які слід звернути увагу перед тим, як ви зробите свій вибір. Тканинні стелі мають меншу вартість, ніж стелі ПВХ, проте останні виграють завдяки більшій кількості фактур і кольорів. Тканинні стелі не зможуть захистити ремонт від потопу, на відміну від стель ПВХ, які здатні утримати воду. Після потопу ПВХ стелю потрібно буде просушити, і він може і надалі служити вам довгі роки.
Зовнішній вигляд
Не варто думати, що дизайн вашої стелі відіграє другорядну роль. Він повинен прикрасити кімнату, незалежно від того, яке її призначення. Насправді кожну кімнату можна обіграти по-різному. Зверніть увагу також на фактуру та малюнок для натяжної стелі, адже візуально ви можете або збільшити або зменшити кімнату, залежно від її призначення. Якщо вам все вдасться, ви вміло підкреслите всі елементи приміщення.
При виборі стелі, ви повинні точно знати, яким буде освітлення у вашій кімнаті. Адже від цього залежить і дизайн стелі, і сам процес монтажу. Адже звичайні люстри необхідно прикріплювати до основної стелі, а ось гачкові вимагають у стелі вирізи для себе. Також за бажанням можна встановити точкові світильники.
Поради щодо монтажу
Слід звернути увагу, що практично всі натяжні стелі складаються відразу з кількох полотен, тому звертайте увагу на якість швів. Кріплення також дуже важливе, адже від нього залежить безпека всієї конструкції. Профіль має бути алюмінієвим, не пластиковим. Також читайте наші поради замовникам.
Ви повинні розуміти, що заздалегідь з’ясувати, наскільки якісно буде виконано монтаж вашої стелі, практично неможливо. Однак, ви завжди можете звернутися за порадою до тих, хто вже зробив удома натяжні стелі, або почитати в Інтернеті про компетентність тієї чи іншої компанії.
Загалом, зараз ви можете вибирати із сотні, якщо не з тисячі компаній, що займаються не лише постачанням, а й виробництвом стель. Тому підходьте до питання вибору ретельно, щоби не потрапити на вудку до некваліфікованих працівників. Подбайте про те, щоб отримати довгу гарантію на якість послуг, що надаються.
Читайте також:
Як вибрати фактуру та малюнок для натяжної стелі
Які існують типи натяжних стель
Особливості встановлення натяжної стелі у приватному будинку